PONAŠANJE SA PACIJENTIMA OBOLJELIMA OD SKLEROZE MULTIPLEKS U VANREDNIM SITUACIJAMA

Udruženje multiple skleroze CG: Pristup svakom pojedincu individualan, tu smo da osnažimo i porodicu
March 2, 2022
Kako postupiti sa MS pacijentom u vanrednoj situaciji? – ZAVRŠEN projekat „Nismo sami“
June 8, 2022

Udruženje multiple skleroze Crne Gore sa Direktoratom za zaštitu i spašavanje MUP Crne Gore sprovodi projekat „Nismo sami“ u okviru kojega su planirane dvije radionice sa pripadnicima službi zaštite i spašavanja iz opština Crne Gore. U petak, 01.aprila održana je prva radionica sa pripadnicima službi zaštite i spašavanja Danilovgrad, Nikšić, Tuzi, Herceg Novi, Kolašin, Tivat i Kotor. U nadasve prijatnoj atmosferi pripadnici ovih službi po prvi put su se susreli sa oboljenjem skleroza multipleks i stresno uslovljenim reakcijama oboljelih, te dobili niz praktičnih savjeta u postupanju sa oboljelima od skleroze multipleks u vanrednim situacijama. Ovom prilikom imali su mogućnosti da postavljaju pitanja i članici našeg Udruženja, Milodarki Gagi Pavićević, kako bi shvatili ponašanje ms pacijenta u nadasve stresnim situacijama. Za potrebe ovoga projekta urađen je animirani film koji je prikazan na radionici i koji će se uskoro naći na jednoj od elektronskih medijskih platformi. Radionicu je vodila prof.dr Andrijana Nikolić, predsjednica Udruženja. Ispred MUPa Crne Gore Direktorata za zaštitu i spašavanje radionici je prisustvovala gospođa Ljiljana Vučetić.

POSTUPANJE SA MS PACIJENTIMA U VANREDNIM SITUACIJAMA