UDRUŽENJE MULTIPLE SKLEROZE CRNE GORE SPROVODI PROJEKAT „MOŽEMO SVE“

Označavanje vozila znakom pristupačnosti i korišćenje javnih parkirališta – smjernica za ostvarivanje prava
December 12, 2018
Pravo na stomatološku zaštitu i spisak izabranih ordinacija
January 11, 2019

Povodom Javnog poziva br.11-11463 od 31.07.2018. Zavoda za zapošlavanje Crne Gore, Udruženje multiple skleroze Crne Gore konkurisalo je projektom “Možemo sve”. Projekat je podržan od strane Zavoda za zapošljavanje pod brojem.02-18316 i potpisan sa Zavodom 16.11.2018. Ovim projektom Udruženje multiple skleroze Crne Gore će sa projektnim partnerima NVO „MREŽA ZNANJA“ I NVO „CENTAR ZA PSIHOLOŠKE PRIPREME SPORTISTA“ obučiti 6 (šest) lica sa invaliditetom, koji su na evidenciji Zavoda za zapošljavanje, imaju utvrđenu kategorizaciju i spremni su na nova usavršavanja. U toku ovog projekta koji će trajati 10 (deset) mjeseci, obuka za sva primljena lica trajaće tri mjeseca. Ova lica će se obučavati za administrativne radnike (četiri osobe) i za rekvizitere u sportskoj sali (dvije osobe). Nakon obuke, Udruženje multiple skleroze sa partnerima u projektu je obavezano da zaposli 4 (četiri) lica na 6 (šest) mjeseci s obavezom plaćanja radnog staža i ostalih zakonskih obavezujućih odredbi zaposlenih lica. Ciljevi ovoga projekta se odnose na socijalnu i radnu inkluziju lica sa invaliditetom; podizanje svijesti o položaju LSI; na veću participaciju LSI na tržištu rada; na upoznavanje budućih poslodavaca o benefitima za zaposleno LSI. U toku desetomjesečnog projekta redovno ćemo obavještavati javnost o aktivnostima i rezultatima.Vrijednost ugovorenog granta je 37.134,92 eura.

Unaprijed zahvaljujem
Predsjednica Udruženja multiple skleroze