PRAVO NA OSLOBAĐANJE OD PDV I CARINE PRI UVOZU PUTNIČKIH MOTORNIH VOZILA ZA OSI (UPUTSTVO U POSTUPKU OSTVARIVANJA PRAVA)
July 11, 2024
Sprovedene brojne aktivnosti: Edukacija pacijenata oboljelih od MULTIPLE SKLEROZE
October 5, 2024

Dana,16.7.u prostorijama Udruženja multiple skleroze Crne Gore održana je radionica povezanih tema:

Da li moju bolest razumije moja porodica, moj partner ili moj poslodavac?

Izgaram da objasnim da često nemam snage.

Samovrednovanje u bolesti. Da li sam drugima vrijedan, nije me briga.

Razumijevanje je osnovna karika uspješne komunikacije, a time i ispravan put do rješenja. Razumijevanje pacijenta nije samo potreba, već humani čin uzvišenog etičkog principa homo sapiensa. Prihvatanje specifičnosti oboljelog je proces vrednovanja pacijenta koji samovrednuje svoje kvalitete. Jako je bitno za pacijenta da zna da je poštovan i da njegovo trenutno stanje ne stvara otpor kod prijatelja, porodice, poslovnog okruženja.

Svaki dan u sebi nosi novi trenutak koji svjesno poklanjamo nekome. Pokloniti sebe i razumijevanje nekome u bolesti je najviši civilizacijski čin, jer mjera naše emancipacije leži u mehanizmima kojima iskazujemo svoje emocije, svoju plemenitost i svoje strpljenje.

U zajedničkoj borbi Možemo Sve.